KML Dosyası Nasıl Açılır?

Google Earth, KML dosyalarını görüntüleyebilen ve düzenleyebilen ilk programdı ve hala KML dosyalarını çevrimiçi olarak açmanın en popüler yollarından biri.

Web sayfası açıkken, bilgisayarınızdan veya Google Drive hesabınızdan bir KML dosyası yüklemek için Yerlerim menü öğesini (yer imi simgesi) kullanın.

Not: Google Earth, yalnızca Chrome web tarayıcısında çalışır.

Google Earth'ü Google Chrome kullanmadan kullanmak isterseniz, Windows, Mac veya Linux için Earth Pro'yu indirebilirsiniz (masaüstü sürümünde bir KML dosyasını açmak için Dosya> Aç ... menüsünü kullanın). ArcGIS, Merkaartor, Blender (Google Earth Importer eklentisiyle), Global Mapper ve Marble KML dosyalarını da açabilir.

Gerçekten sadece düz metin XML dosyaları oldukları için KML dosyalarını herhangi bir metin düzenleyicisiyle de açabilirsiniz. Windows'daki Not Defteri veya En İyi Ücretsiz Metin Editörler listesinden herhangi bir metin düzenleyicisini kullanabilirsiniz.

Ancak, bunu yapmak yalnızca koordinatları ve muhtemelen resim referanslarını, kamera eğim açılarını, zaman damgalarını vb. Içeren metin sürümünü görmenizi sağlayacaktır.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN !!!

© Copyright 2021 http://www.zemabilisim.com