KMZ Dosyası Nedir?

KMZ dosyaları hem Google Earth Yer İşareti dosyalarıdır. Bununla birlikte, KMZ dosyaları bir KML dosyası ve görüntüler, simgeler, modeller, kaplamalar vb. Gibi diğer kaynakları içeren ZIP dosyalarıdır.

ETA dosyaları Earth Viewer ve Google Earth'ün önceki sürümleri tarafından kullanılmıştır. 2008 yılından itibaren KML, Open Geospatial Consortium, Inc'in uluslararası bir standartının bir parçası olmuştur.

Tam KML belirtimi, Google'ın KML Referans sayfasında görülebilir. KML ve KMZ dosyalarını Google uygulamalarında kolaylıkla ve güvenle kullanabilirsiniz fakat diğer uygulamalar KMZ ile ilgili çeşitli sorunlar yaşatabilir.

KMZ dosya biçimi, boyutu neticesiyle veri paylaşımı ve hızlı organizasyon imkânı sağlasa bile, KML kadar desteklenen bir format olmadığı için farklı programlarda çalışan kişiler tarafından kullanılamayabilir.

Tabi eğer KMZ dosyalarını tekrar açarak -zip ve unzip dediğimiz işlemleri uygulayarak- KML dosyalarına dönüştürebileceğinizi de unutmamanız gerekir. Bu sorunu da bu şekilde aşabilirsiniz.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN !!!

© Copyright 2021 http://www.zemabilisim.com